Hoşgeldin, ziyaretçi! [ Üye Ol | Giriş YapRSS Feed  | 

Yavru Kedi Fiyatı

Kedi Beslemek zor ve çaba gerektiren, bilgi ve birikim gerektiren bir husustur, genellikle kedi alan biri tercihini yavru kedi yönünde kullanır, çünkü yavru kediler daha çok ilgi ister, daha sevimlidir, ve ilk sahibi olmak güzeldir. Ama unutmamak gerekirki yavru kedi bakımı oldukça zordur. Bunun için biraz literatürleri karıştırmak, ve daha önce yada halihazırda kedi besleyen kişilerden yardım almakta fayda var.

Bir kedinin sorumluluğunu alamayacaksanız bu işten şimdiden vazgeçmelisiniz, aksi halde bir kedi aldınız, biraz beslediniz artık size budurum zor geldi ve kediden ayrılmak istediyseniz, bu bir kedinin başına gelebilecek en zor ve kötü bir durumdur, Biraz empati yapıp kendinizi kedi yerine koyarsak budurumun vehametini daha iyi anlayabiliriz. Ekonomik yönler, kedi maması ve kedi bakımı için gerekli olan diğer kedi malzemeleri ‘nin pahalı olması, kedi beslemekten vazgeçmek için en büyük sebep olmaktadır maalesefki.

Asıl konumuza dönersek; Türkiye’ de kedi almak için eğer bir sokak kedisi almak istemiyorsanız, bir Petshop a gitmenizi öneririz, tabiki bir veteriner hekimin buunduğu bir petshop a gitmeniz çok daha önemlidir. Zira, alacağınız kedinin ailesi hakkında en doğru bilgiyi bu hekimden alabilirsiniz, kedinizde herhangi bir sorun çıktığında, yada kedi büyüdüğünde sizin istediğiniz bir ırk ortaya çıkmadığında size bir itiraz noktası olarak ve yardım için kapıyı çalma fırsatı verecektir. Türkiye’ de internet üzerinden kedi, köpek gibi canlı hayvan satışı yasaktır. Eğer satanlar varsa itibar etmemenizi öneririz!

Kedi beslemek isteyen bir kişi önce internet ortamından, istediği kedi cinsinibelirlemelidir, buna karar verdiyseniz, geriye kediyi alacağınız yere gidip, fiyatını sormak kalıyor, kedi fiyatları, 250 Tl.- 2500 tl aralığında değişiyor, bu fiyatlar alacağınız kedi türlerinin Türkiye’ de bulunabilirliği ile alakalıdır. Türkiye’ de ençok bulunan kediler olarak; Tekir Kedi, İran Kedisi (persian), Chinchilla, ankara Kedisi, Van Kedisi, Siyam Kedisi, Soke kedisi, British Shorthair türlerini sayabiliriz. Eğer satınalmak için bu kedileri tercih ederseniz, tabiki fiyatları ekonomik veya sizin için ucuz kedi olacaktır.Fakat Bu kediler dışında Türkiye’ de bulunabilirliği az olan kedi tercih ederseniz Fiyatları isteristemez daha pahalı olacaktır.
Size ugun kedi fiyatı öğrenmenin en ideal yolu soylediğimiz gibi internetten fiyat araştırması yerine size en yakın bir Veteriner Klinik yada petshop a uğramaktır.

5 Yorum to “Yavru Kedi Fiyatı”

  1. hayvansever da Ocak 6, 2014 @ 2:29 pm

    Resimdeki tekir kedi kaç TL?

  2. ilkay hayvansız kaldı mağdur da Nisan 25, 2014 @ 1:40 pm

    pet shopta en ucuz kedi fiyatları ne kadardır ?

  3. ayyy çok tatlı değilmi

  4. konyadayız lütfen koyayada gönderiniz

  5. benim bir kedim var cinside soke sokak kedisi idi 2 defa doğum yaptı ve beni çok seviyo

Bir yorum bırakın